Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)-Google Optimizasyonu niçin yapılır?

Date Added: April 14, 2008 11:41:43 PM
Author:
Category:
 
 Çoğu kurum arama motorlarında hiç bulunmadıklarından şikayet ediyor.
 
İçinde bulunduğumuz Bilgi çağında internet en güçlü kitlesel tanıtım aracıdır ve bu aracı çok doğru bir şekilde, amacına uygun olarak kullanabilmeniz gerekir. Çoğu firmanın önemli miktarda para harcayarak yaptırdığı web siteleri arama motorlarında bulunmadığından; ürün ve hizmetlerine ihtiyacı olan potansiyel müşterilere ulaşamamakta ve internet denilen medyadan faydalanamamaktadırlar.. Web tasarım firmalarının önemli bir kısmı  “arama motoru” stratejisinden hiç anlamadıklarından yanlış bir web tasarım yapmanın yanısıra,arama motorlarına kayıt işleminde önemli olan meta tag ları dahi web sitelerine koymamaktadırlar.  
 
Sizin web siteniz de dünyanın en güzel görünüşüne sahip bir web sitesi olabilir,ancak acaba arama motorlarında bulunmaktamıdır?
 
Arama Motorlarında hedef arama kelimelerinizle iyi sıralarda olmak için ”Arama Motorlarına Kayıt” ve  websitenizin “Arama Motoru Optimizasyonu” yapılmalıdır.Arama Motoru Optimizasyonu yapılmadan, isterseniz bin kere arama motoruna kayıt olun,istediğiniz şekilde ön sıralarda,ilk sayfalarda bulunmazsınız.Arama Motorlarına Kayıt işlemi web sitenizin varlığından arama motorlarını haberdar eder ve web site kayıt işlemi ile arama motorunda indexlenirsiniz. Ancak rekabet fazla sektörlerde sadece arama motorlarına kayıt-Google’a Kayıt vb. Google da ilk sayfalarda bulunmanıza yetmez.Optimizasyon dediğimiz sürecin uygulanması gerekir arama motorlarında ilk sayfalarda bulunmak için.
 
Oysaki çoğumuzun arama motorunda ilk bir kaç sayfaya baktığı hepimizin malumudur.Kaç kişi arama motorunda arama yaparken 30.sayfaya kadar bakıyor?
 
Web Sitenizin Verimli olması için;öncelikle web tasarım doğru yapılmalıdır.Doğru bir web tasarım demek çok hoş flash animasyonlar demek asla değildir. Bilakis bu ağır flash animasyonlar,arama motorlarında kolay-çabuk görüntülenmeniz açısından doğru değildir.
 
Domaininiz,Hosting servisiniz de önemlidir,üstelik Internette güçlü bir tanıtım stratejisi oluşturmalısınız.Tanıtım stratejinizin temelinde arama motoru kayıt ve Optimizasyon işlemi yatar.
http://www.aramamotorlarinakayit.net